Blog

25 červen

Mise Vyšehrad

Napsal(a) 

25 června jsme jeli 3.,4.,5.třída na Misi Vyšehrad. Bojovku jsme měli od 10:00 do 13:00 hodin. Potkali jsme jednoho badatele jménem Vítek. Přijel tam na velké koloběžce. Řekli jsme si s ním všechno o Vyšehradě a pravidlech bojovky. Cílem bojovky bylo získat atributy a sestavit z nich erb. Rozdělili jsme se do skupin. Každá skupina dostala šátky jiné barvy. Bojovka začala. Matouš získal první atribut -  klíče.

Po rozdělení do týmů jsme šli do archivu. Přišli jsme do studené velké místnosti, které se říkalo archiv. Každý tým se měl postavit k jednomu regálu a vyhledávat informace, které jsme potřebovali k vyřešení záhad z pověstí a k tomu, co a koho má venku hledat. Jako první jsme v knize hledali klíč a informaci o hmatatelném důkazu z pověsti.  Jeden tým měl Libušiny šaty, druhý tým měl Bivojův pásek, třetí tým měl Krokovu hůl, čtvrtý tým měl Vratislavovu korunu a pátý tým  měl oráčovy boty. Dostali jsme mapy pokladů a šli jsme hledat bednu, ve které byl hmatatelný důkaz. Když všichni truhly s pokladem našli, otevřeli jsme je. Nikdo, kromě týmu co hledal Vratislavovu korunu, v truhle nic neměl. Bylo to kvůli tomu, že nikdo nikdy nedokázal, že někdy někdo z těch osobností kromě Vratislava žil. Vratislavova koruna byla zároveň dalším atributem.   

Z archivu jsme šli do kostela sv. Pavla a sv. Petra, kde jsme říkali svá přání králi Vratislavovi, co bychom přáli České republice. Vyhrála jedna skupina, která si přála, aby v zemi nebyly odpadky. Získali jsme další atribut s orlicí. Počítali jsme také zkřížené klíče na přední straně kostela. 

Z kostela jsme šli na národní hřbitov. Od badatele Vítka jsme dostali  plán hřbitova  s označenými hroby a museli jsme je najít. My jsme hledali hrob Antonína Dvořáka. Byl dost daleko. Vyplňovali jsme, kdy se narodil, co dělal v průběhu života a kdy zemřel. Potom jsme museli jít zpátky za Vítkem a četli jsme informace, které jsme vyplnili. Na chvíli jsme si povídali o slavných osobnostech, které jsou pochovány na hřbitově, a pak jsme dostali atribut hůl Mikuláše.  

Když jsme šli ze hřbitova, šli jsme se kouknout na Pevnou zeď. Takzvanou Vyšehradskou pevnost. U zdi jsme trénovali obranu proti Husitům, Švédům a proti Francouzům. Proti Husitům jsme se ubránili tak, že jsme zpívali nahlas písničku Skákal pes, Švédům jsme bouchali do kotníků, protože Švédové byli obři. A když se objevili Francouzi, přitiskli jsme se ke zdi. No potom jsme si to šli zkusit do kasemat naostro. V kasematech byla zima, ale strašně se mi to tam líbilo. Potom jsme vstoupili do Gorlice a tam jsme měli najít poslední atribut. A také že jsme ho našli. V Gorlici byla ukryta část originálních soch z Karlova mostu. Všechny atributy jsme vložili do vyšehradského erbu a oslavili to naším výkřikem. V této části Vyšehradu se mi líbilo nejvíc.

Nakonec jsme se sešli s badatelem v kruhu, sestavili ještě jednou erb a zhodnotili celou bojovku. Na Vyšehradě to bylo super.

 

 

Číst 1607 krát Naposledy změněno pondělí, 15 červenec 2019 07:07
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Více z této kategorie: « Mirakulum IQ Port »